MA1206YV154M250
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1206YV154M250
MA1206YV154M250
Part Number
MA1206YV154M250
Description
CAP CER 0.15UF 25V Y5V 1206
Data sheet
MA1206YV154M250.pdf
Delivery Services
MA1206YV154M250
Comments
    MA1206YV154M250 Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.15 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C