MA1206YV226Z160
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1206YV226Z160
MA1206YV226Z160
Part Number
MA1206YV226Z160
Description
CAP CER 22UF 16V Y5V 1206
Data sheet
MA1206YV226Z160.pdf
Delivery Services
MA1206YV226Z160
Comments
    MA1206YV226Z160 Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance22 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C