MA1206YV273Z500
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1206YV273Z500
MA1206YV273Z500
Part Number
MA1206YV273Z500
Description
CAP CER 0.027UF 50V Y5V 1206
Data sheet
MA1206YV273Z500.pdf
Delivery Services
MA1206YV273Z500
Comments
    MA1206YV273Z500 Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance0.027 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C