MA1206YV334M250
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1206YV334M250
MA1206YV334M250
Part Number
MA1206YV334M250
Manufacturer
Meritek
Description
CAP CER 0.33UF 25V Y5V 1206
Data sheet
MA1206YV334M250.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
MA1206YV334M250
Comments
    MA1206YV334M250 Specifications
    SeriesMA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C