MA1206YV475Z100
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1206YV475Z100
MA1206YV475Z100
Part Number
MA1206YV475Z100
Description
CAP CER 4.7UF 10V Y5V 1206
Data sheet
MA1206YV475Z100.pdf
Delivery Services
MA1206YV475Z100
Comments
    MA1206YV475Z100 Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance4.7 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C