MA1206YV475Z350
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1206YV475Z350
MA1206YV475Z350
Part Number
MA1206YV475Z350
Description
CAP CER 4.7UF 35V Y5V 1206
Data sheet
MA1206YV475Z350.pdf
Delivery Services
MA1206YV475Z350
Comments
    MA1206YV475Z350 Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance4.7 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated35V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C