MA1206YV684M160
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1206YV684M160
MA1206YV684M160
Part Number
MA1206YV684M160
Description
CAP CER 0.68UF 16V Y5V 1206
Data sheet
MA1206YV684M160.pdf
Delivery Services
MA1206YV684M160
Comments
    MA1206YV684M160 Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.68 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C