MA1210CG123F160
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1210CG123F160
MA1210CG123F160
Part Number
MA1210CG123F160
Description
CAP CER 0.012UF 16V C0G/NP0 1210
Data sheet
MA1210CG123F160.pdf
Delivery Services
MA1210CG123F160
Comments
    MA1210CG123F160 Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance0.012 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C