MA1210CG153J500
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1210CG153J500
MA1210CG153J500
Part Number
MA1210CG153J500
Description
CAP CER 0.015UF 50V C0G/NP0 1210
Data sheet
MA1210CG153J500.pdf
Delivery Services
MA1210CG153J500
Comments
    MA1210CG153J500 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.015 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C