MA1210CG182J500
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1210CG182J500
MA1210CG182J500
Part Number
MA1210CG182J500
Description
CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 1210
Data sheet
MA1210CG182J500.pdf
Delivery Services
MA1210CG182J500
Comments
    MA1210CG182J500 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance1800 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C