MA1210CG472J250
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1210CG472J250
MA1210CG472J250
Part Number
MA1210CG472J250
Description
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 1210
Data sheet
MA1210CG472J250.pdf
Delivery Services
MA1210CG472J250
Comments
    MA1210CG472J250 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance4700 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C