MA1210XF155K160
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1210XF155K160
MA1210XF155K160
Part Number
MA1210XF155K160
Description
CAP CER 1.5UF 16V X5R 1210
Data sheet
MA1210XF155K160.pdf
Delivery Services
MA1210XF155K160
Comments
    MA1210XF155K160 Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1.5 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C