MA1210XF225K100
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1210XF225K100
MA1210XF225K100
Part Number
MA1210XF225K100
Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 1210
Data sheet
MA1210XF225K100.pdf
Delivery Services
MA1210XF225K100
Comments
    MA1210XF225K100 Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance2.2 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C