MA1210YV104M500
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1210YV104M500
MA1210YV104M500
Part Number
MA1210YV104M500
Description
CAP CER 0.1UF 50V Y5V 1210
Data sheet
MA1210YV104M500.pdf
Delivery Services
MA1210YV104M500
Comments
    MA1210YV104M500 Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.1 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C