MA1210YV105Z160
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1210YV105Z160
MA1210YV105Z160
Part Number
MA1210YV105Z160
Description
CAP CER 1UF 16V Y5V 1210
Data sheet
MA1210YV105Z160.pdf
Delivery Services
MA1210YV105Z160
Comments
    MA1210YV105Z160 Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance1 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C