MA1210YV106Z250
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1210YV106Z250
MA1210YV106Z250
Part Number
MA1210YV106Z250
Description
CAP CER 10UF 25V Y5V 1210
Data sheet
MA1210YV106Z250.pdf
Delivery Services
MA1210YV106Z250
Comments
    MA1210YV106Z250 Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance10 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C