MA1210YV106Z350
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1210YV106Z350
MA1210YV106Z350
Part Number
MA1210YV106Z350
Description
CAP CER 10UF 35V Y5V 1210
Data sheet
MA1210YV106Z350.pdf
Delivery Services
MA1210YV106Z350
Comments
    MA1210YV106Z350 Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance10 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated35V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C