MA1812CG333J500
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1812CG333J500
MA1812CG333J500
Part Number
MA1812CG333J500
Description
CAP CER 0.033UF 50V C0G/NP0 1812
Data sheet
MA1812CG333J500.pdf
Delivery Services
MA1812CG333J500
Comments
    MA1812CG333J500 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.033 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C