MA1812XR105K101
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1812XR105K101
MA1812XR105K101
Part Number
MA1812XR105K101
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1812
Data sheet
MA1812XR105K101.pdf
Delivery Services
MA1812XR105K101
Comments
    MA1812XR105K101 Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1 µF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C