MA1812YV224Z100
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1812YV224Z100
MA1812YV224Z100
Part Number
MA1812YV224Z100
Description
CAP CER 0.22UF 10V Y5V 1812
Data sheet
MA1812YV224Z100.pdf
Delivery Services
MA1812YV224Z100
Comments
    MA1812YV224Z100 Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance0.22 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C