MA1812YV334Z100
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1812YV334Z100
MA1812YV334Z100
Part Number
MA1812YV334Z100
Manufacturer
Meritek
Description
CAP CER 0.33UF 10V Y5V 1812
Data sheet
MA1812YV334Z100.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
MA1812YV334Z100
Comments
    MA1812YV334Z100 Specifications
    SeriesMA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C