MA1812YV684Z500
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MA1812YV684Z500
MA1812YV684Z500
Part Number
MA1812YV684Z500
Description
CAP CER 0.68UF 50V Y5V 1812
Data sheet
MA1812YV684Z500.pdf
Delivery Services
MA1812YV684Z500
Comments
    MA1812YV684Z500 Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance0.68 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C