MT18B332K500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MT18B332K500CT
MT18B332K500CT
Part Number
MT18B332K500CT
Description
MLCC 3300PF 50V X7R 0603
Data sheet
MT18B332K500CT.pdf
Delivery Services
MT18B332K500CT
Comments
    MT18B332K500CT Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C