MT18N100J101CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MT18N100J101CT
MT18N100J101CT
Part Number
MT18N100J101CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 10PF 100V NPO 0603
Data sheet
MT18N100J101CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
MT18N100J101CT
Comments
    MT18N100J101CT Specifications
    SeriesMT
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance10 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C