MT21N181J201CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
MT21N181J201CT
MT21N181J201CT
Part Number
MT21N181J201CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 180PF 200V NPO 0805
Data sheet
MT21N181J201CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
MT21N181J201CT
Comments
    MT21N181J201CT Specifications
    SeriesMT
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance180 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C