QM034D106MAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
QM034D106MAT2A
QM034D106MAT2A
Part Number
QM034D106MAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 10UF 4V X5R 0603
Data sheet
QM034D106MAT2A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
QM034D106MAT2A
Comments
    QM034D106MAT2A Specifications
    SeriesQM
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance10 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated4V
    Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C