RF03N180J250CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
RF03N180J250CT
RF03N180J250CT
Part Number
RF03N180J250CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 18PF 25V NPO 0201
Data sheet
RF03N180J250CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
RF03N180J250CT
Comments
    RF03N180J250CT Specifications
    SeriesRF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance18 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C