RF03N5R6C250CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
RF03N5R6C250CT
RF03N5R6C250CT
Part Number
RF03N5R6C250CT
Description
MLCC 5.6PF 25V NPO 0201
Data sheet
RF03N5R6C250CT.pdf
Delivery Services
RF03N5R6C250CT
Comments
    RF03N5R6C250CT Specifications
    Tolerance±0.25pF
    Lead Style-
    Capacitance5.6 pF
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C