RF15N0R4B500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
RF15N0R4B500CT
RF15N0R4B500CT
Part Number
RF15N0R4B500CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 0.4PF 50V NPO 0402
Data sheet
RF15N0R4B500CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
RF15N0R4B500CT
Comments
    RF15N0R4B500CT Specifications
    SeriesRF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance0.4 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C