RF15N3R0B101CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
RF15N3R0B101CT
RF15N3R0B101CT
Part Number
RF15N3R0B101CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 3PF 100V NPO 0402
Data sheet
RF15N3R0B101CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
RF15N3R0B101CT
Comments
    RF15N3R0B101CT Specifications
    SeriesRF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance3 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C