RF15N3R0B500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
RF15N3R0B500CT
RF15N3R0B500CT
Part Number
RF15N3R0B500CT
Description
MLCC 3PF 50V NPO 0402
Data sheet
RF15N3R0B500CT.pdf
Delivery Services
RF15N3R0B500CT
Comments
    RF15N3R0B500CT Specifications
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance3 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C