RF18N150G500CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
RF18N150G500CT
RF18N150G500CT
Part Number
RF18N150G500CT
Description
MLCC 15PF 50V NPO 0603
Data sheet
RF18N150G500CT.pdf
Delivery Services
RF18N150G500CT
Comments
    RF18N150G500CT Specifications
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance15 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C