SA051A331JAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SA051A331JAR
SA051A331JAR
Part Number
SA051A331JAR
Description
CAP CER 330PF 100V NP0 AXIAL
Data sheet
SA051A331JAR.pdf
Delivery Services
SA051A331JAR
Comments
    SA051A331JAR Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance330 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C