SA102A221JAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SA102A221JAR
SA102A221JAR
Part Number
SA102A221JAR
Description
CAP CER 220PF 200V NP0 AXIAL
Data sheet
SA102A221JAR.pdf
Delivery Services
SA102A221JAR
Comments
    SA102A221JAR Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance220 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C