SA102A680FAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SA102A680FAR
SA102A680FAR
Part Number
SA102A680FAR
Description
CAP CER 68PF 200V NP0 AXIAL
Data sheet
SA102A680FAR.pdf
Delivery Services
SA102A680FAR
Comments
    SA102A680FAR Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead StyleStraight
    Capacitance68 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C