SA102C271KAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SA102C271KAR
SA102C271KAR
Part Number
SA102C271KAR
Description
CAP CER 270PF 200V X7R AXIAL
Data sheet
SA102C271KAR.pdf
Delivery Services
SA102C271KAR
Comments
    SA102C271KAR Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleStraight
    Capacitance270 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C