SA115A202JAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SA115A202JAR
SA115A202JAR
Part Number
SA115A202JAR
Description
CAP CER 2000PF 50V NP0 AXIAL
Data sheet
SA115A202JAR.pdf
Delivery Services
SA115A202JAR
Comments
    SA115A202JAR Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance2000 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C