SA115A332JAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SA115A332JAR
SA115A332JAR
Part Number
SA115A332JAR
Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 AXIAL
Data sheet
SA115A332JAR.pdf
Delivery Services
SA115A332JAR
Comments
    SA115A332JAR Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance3300 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C