SA115A392KAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SA115A392KAR
SA115A392KAR
Part Number
SA115A392KAR
Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 AXIAL
Data sheet
SA115A392KAR.pdf
Delivery Services
SA115A392KAR
Comments
    SA115A392KAR Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleStraight
    Capacitance3900 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C