SA301E224MAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SA301E224MAR
SA301E224MAR
Part Number
SA301E224MAR
Description
CAP CER 0.22UF 100V Z5U AXIAL
Data sheet
SA301E224MAR.pdf
Delivery Services
SA301E224MAR
Comments
    SA301E224MAR Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead StyleStraight
    Capacitance0.22 µF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature10°C ~ 85°C