SH18B223K250CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SH18B223K250CT
SH18B223K250CT
Part Number
SH18B223K250CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 0.022UF 25V X7R 0603
Data sheet
SH18B223K250CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
SH18B223K250CT
Comments
    SH18B223K250CT Specifications
    SeriesSH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C