SH31N221J101CT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SH31N221J101CT
SH31N221J101CT
Part Number
SH31N221J101CT
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Description
MLCC 220PF 100V NPO 1206
Data sheet
SH31N221J101CT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
SH31N221J101CT
Comments
    SH31N221J101CT Specifications
    SeriesSH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance220 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C