SR152A151FARTR1
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR152A151FARTR1
SR152A151FARTR1
Part Number
SR152A151FARTR1
Description
CAP CER 150PF 200V NP0 RADIAL
Data sheet
SR152A151FARTR1.pdf
Delivery Services
SR152A151FARTR1
Comments
    SR152A151FARTR1 Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead StyleStraight
    Capacitance150 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.100" (2.54mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)0.150" (3.81mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C