SR202A681JARTR1
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR202A681JARTR1
SR202A681JARTR1
Part Number
SR202A681JARTR1
Description
CAP CER 680PF 200V NP0 RADIAL
Data sheet
SR202A681JARTR1.pdf
Delivery Services
SR202A681JARTR1
Comments
    SR202A681JARTR1 Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance680 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.100" (2.54mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C