SR205A332KAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR205A332KAR
SR205A332KAR
Part Number
SR205A332KAR
Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 RADIAL
Data sheet
SR205A332KAR.pdf
Delivery Services
SR205A332KAR
Comments
    SR205A332KAR Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleStraight
    Capacitance3300 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.100" (2.54mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C