SR211A121KARTR1
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR211A121KARTR1
SR211A121KARTR1
Part Number
SR211A121KARTR1
Description
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL
Data sheet
SR211A121KARTR1.pdf
Delivery Services
SR211A121KARTR1
Comments
    SR211A121KARTR1 Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleFormed Leads - Kinked
    Capacitance120 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C