SR212C822KARTR1
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR212C822KARTR1
SR212C822KARTR1
Part Number
SR212C822KARTR1
Description
CAP CER 8200PF 200V X7R RADIAL
Data sheet
SR212C822KARTR1.pdf
Delivery Services
SR212C822KARTR1
Comments
    SR212C822KARTR1 Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleFormed Leads - Kinked
    Capacitance8200 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C