SR217A330GAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR217A330GAR
SR217A330GAR
Part Number
SR217A330GAR
Description
CAP CER 33PF 500V NP0 RADIAL
Data sheet
SR217A330GAR.pdf
Delivery Services
SR217A330GAR
Comments
    SR217A330GAR Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead StyleFormed Leads - Kinked
    Capacitance33 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C