SR222A510JAA
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR222A510JAA
SR222A510JAA
Part Number
SR222A510JAA
Description
CAP CER 51PF 200V NP0 RADIAL
Data sheet
SR222A510JAA.pdf
Delivery Services
SR222A510JAA
Comments
    SR222A510JAA Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead StyleFormed Leads
    Capacitance51 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.250" (6.35mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C