SR225E334MAT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
SR225E334MAT
SR225E334MAT
Part Number
SR225E334MAT
Description
CAP CER 0.33UF 50V Z5U RADIAL
Data sheet
SR225E334MAT.pdf
Delivery Services
SR225E334MAT
Comments
    SR225E334MAT Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead StyleFormed Leads
    Capacitance0.33 µF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.250" (6.35mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
    Operating Temperature10°C ~ 85°C